Obsah: Dvojník

Stephanie si krásně užívá života se svým manželem a dvěma dětmi. Ale jednoho dne ji manžel Roger oznamuje, že už ji nemiluje a odchází za jinou ženou (Helenou). Stephanie na něj nemůže dlouhou dobu zapomenout, musela zajít i k psychiatrovi. Odcestuje do Paříže, kde se seznámí s pohledným Američanem Peterem Bakerem. Po návratu domů prožívá nepředvídatelné dobrodružství. Ostýchavý Peter, vědec bionického ústavu, který údajně odjel na služební cestu, se náhle objeví u Stefaniných dveří v atlasovém obleku prošitém flitry a umělými drahokamy. Stephanie si nejdříve myslí, že jde o žert, dokud jí nedojde, jak tomu je ve skutečnosti. Peter se nechal naklonovat a teď je se Stephanii jeho klon Paul. Na pohled je úplně stejný jako Peter, ale liší se ve stylu oblékání. Stephanie je z toho zmatená, ale časem si zvykne. Peter ho poslal ke Stephanii, aby jí oživil chvilky, kdy bude bez Petera. Paul však využívá všechny možnosti, a tak se Stephanii i spí. Vždy když se Peter vrátí ze služebních cest, Paul odjede do laboratoře, kde ho rozmontují a pak zase složí dohromady. Peter se dovídá o všem, co spolu Paul a Stephanie dělali a moc se mu to nelíbí, ale vše opět zapadne do pořádku a žijí spolu šťastně, dokud Peter znovu nemusí odjet na služební cestu. Opět přichází Paul, opět žije se Stephanii, opět odchází. Když se o tom dozví Peter, uraženě povídá Stephanii, že musí znovu do služeb a že ji zavolá později. Stephanie celá nešťastná z toho, že už ji Peter nemiluje, je naštvaná i na Paula, který opět přijel. Snaží se mu odolat, ale znova podlehne, říká si, že už je to naposledy. Paulovi povídá o tom, jak hodně je zamilovaná do Petera a v tom se z Paula vyklube, že to vlastně Paul není, tentokrát je to opravdu Peter převlečený za Paula, aby zjistil pravdu, jestli ho Stephanie ještě miluje. Od té doby spolu žijí šťastně jen Peter a Stephanie. Žádný Paul.
Vytvořil: Paja
Zdroj: anotace ke knize