Obsah: Pohřešovaná

Darby McCormicková z bostonského policejního vyšetřovacího týmu pátrá po pohřešované dívce a jejím únosci. Řetězec stop, který sleduje za pomoci zvláštního agenta FBI Evana Manninga, a rovněž náhodné nalezení ženy, již se podařilo únosci uniknout, ji vedou ke zjištění, že má co do činění se sériovým zločincem, který uvrhuje unesené ženy do temných cel a tam je podrobuje hrůznému mučení. Darby se s podobným případem nesetkává poprvé, bolestná připomínka minulosti ji však dodává o to víc sil a důvodů najít pachatele a především osvobodit jeho oběti. Sběh událostí ji nakonec přinutí pátrat na vlastní pěst a odhalit i to, co by si raději přála nikdy nevědět. Děsuplný a zároveň strhujícím způsobem podaný thriller, v němž proti sobě stanou psychopatický sériový únosce a vrah žen a policejní vyšetřovatelka či jedna z jeho uniknuvších obětí, má už (především zásluhou Mlčení jehňátek a Sběratele polibků) své čtenářské i filmové příznivce. Po bok těchto stěží zapomenutelných příběhů, které postupně odkrývají na jedné straně detaily, metody a motivy činů masových vrahů, na straně druhé pak osobní důvody, jež ženou vpřed jejich pronásledovatelky, vřazuje se Pohřešovaná Chrise Mooneyho, ne však jako pouhá variace na oblíbené a žádané téma, ale jako jeho osobité a do paměti se rovněž hluboko vrývající zpracování.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Pohřešovaná