Obsah: Zlý úplněk

Říjen roku 667. Sestra Fidelma z Cashelu, příslušnice keltské církve a advokátka místního dvora, která pochází z královského rodu, se právě vyrovnává se zvláště náročnou rolí – stala se totiž matkou. Ujímá se sice další záhady, ale neustále přitom myslí na svého malého synka. A to i tehdy, kdy je nejnovější případ výzvou pro její bystrou mysl a začne ji naplno zaměstnávat. Vesnici nedaleko opatství totiž zachvátil strach – byly zabity tři dívky a všechny za úplňku. Vesničané z vražd podezírají tři cizince, kteří se ubytovali v opatství, a dožadují se odpovědí. Vyšetřování se ujímá sestra Fidelma se svým společníkem bratrem Eadulfem a nemají času nezbyt, vždyť spletitý případ plný záhad a tajemství musejí vyřešit do příštího úplňku, než vrah udeří znovu, brzy se ukáže, jak složitého případu se ujali.
Britský spisovatel Peter Tremayne prostřednictvím dalšího případu sestry Fidelmy znovu nechá ožívat středověké Irsko, jehož je velkým znalcem, zemi na jedné straně tajemnou, na druhé neobvykle moderní svými zákony a životním stylem.
Zdroj: Anotace z knihy Zlý úplněk
Dnes je 18.04.2024