Obsah: Komu chybí kolečko?

Kniha popisuje obyčejný život dvou pražskych dětí Františka a Žofie, kteří hrozně touží po životě na venkově. Rodiče jsou profesor na gymnáziu a nepříliš úspěšná divadelní herečka. Rodiče nemají na děti mnoho času a sourozenci tráví svůj volný čas v pražském okolí, v rokli, na železnici apod. Nejsou příliž vzorní žáci a minimálně 4 krát do roka jsou jejich rodiče v ředitelně školy. V každé lumpárně ale stojí jeden za druhým a pomáhají si z každého průšvihu. Stejně jako děti i jejich tatínek by nejraději skoncoval s pražským životem a šel na vesnici. Jediná překážka je maminka, která si myslí, že bez divadla by nemohla být. Dostává sice jen malé role, ale pořád čeká na tu velkou. A šance nakonec přijde.
Franta s Žofií dokonce na oslavu maminčiny premiéry seženou peníze, aby celá rodina mohla tu událost oslavit v čínské restauraci. Jenže maminčina premiéra je velký propadák. Konečnš si i ona uvědomí, že divadlo se bez ní klidně obejde a celá rodina začne uvažovat o stěhování na venkov. Tatínek má totiž výhodnou nabídku místa učitele ne venkově, a tak se maminka pomalu smíří s myšlenkou, že Prahu opustí. Franta a Žofie se nemohou dočkat a teď se jim splní jejich velký sen o venkově! ! !

Vytvořil: Zdenka
Zdroj: anotace ke knize