Obsah: Ani sami bohové

Sci-fi román se odehrává ve 21. století, kdy lidstvo čerpá zdarma energii z paralelního vesmíru pomocí mezivesmírné pumpy, narušující stabilitu v Kosmu.
Děj varovně vyznívajícího románu se odehrává v 21. století, kdy lidstvo zdarma čerpá energii z paralelního vesmíru pomocí mezivesmírné pumpy. Země žije v bezstarostném blahobytu a plýtvání až do chvíle, kdy vědci zjistí, že pumpa narušuje stabilitu vesmíru a může způsobit nenapravitelnou katastrofu. S velkým úsilím a za cenu mnoha dobrodružství se nakonec podaří Zemi zachránit. Kniha svým názvem, vycházejícím ze Schillerova citátu "Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou", naznačuje spřízněnost problémů minulosti s dnešním úsilím ekologů o záchranu našeho skutečného světa.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz