Obsah: Basil - Valašský vojvoda

První polovina třináctého století. Přemyslovské království sílí, česká kotlina je čím dál hustěji osídlena, vznikají nové vesnice a města. Stačí však urazit dva tři denní pochody na východ a člověk se dostane do moravských pralesů, kde stále silnějšímu křesťanství dosud vzdorují pohanská božstva předků. Ruka krále sem ještě nedosáhne, mezi vlky, medvědy a tajemnými obyvateli divočiny je těžké přežít, zdá se to téměř nemožné, když samozvaný pán své poddané nechrání, ale zotročuje. Jenomže lidé jsou právě tak tvrdí a neúprosní jako krajina, ve které žijí, a některým v žilách nekoluje jen lidská krev. Radhošť a Radegast shlížejí na ponurou zemi a lhostejně sledují, kdo se stane valašským vojvodou.
Zdroj: Anotace z knihy Basil - Valašský vojvoda
Dnes je 28.03.2024