Obsah: Leopard loví v temnotách

Čtvrtá kniha série Sága rodu Ballantyenů.

je pokračováním románu "Andělé pláčí", se odehrává v Zimbabwe v l. polovině 80. let 20. století.
Úspěšný spisovatel Craig Mellow, poslední potomek rodu a bývalý strážce národního parku, se po několika letech pobytu v USA vrací do vlasti, kde během občanské války přišel v minovém poli o nohu. Zpočátku se zdá, že se mu podaří obnovit chov dobytka na rodinné farmě a otevřít soukromou rezervaci v divoké přírodě. Vyhlášení nezávislého státu Zimbabwe v r. 1980, odstranění rasové diskriminace i jmenování černošské vlády Roberta Mugabeho neznamenalo však ukončení odvěkého nepřátelství mezi etnickými kmeny Matabelců a Šonů. Craig i jeho přítelkyně, nadaná americká fotografka, se stále více zaplétají do jejich krvavých střetů a sehrají klíčovou roli v mnoha situacích, kdy jim hrozí smrt. Za dramatických okolností musejí uprchnout do sousední Botswany, organizují útěk Craigova černošského přítele z vězení, pomáhají mu najít diamantový poklad jeho předka krále Lobenguly a snaží se usvědčit ctižádostivého šonského generála, který s pomocí plukovníka sovětské rozvědky připravuje státní převrat a genocidu Matabelců.

Vytvořil: Mady
Upravil: java, janajau