Obsah: Ardeny - Tajná válka

Po největším selhání spojenecké špionáže od Pearl Harbouru, ráno 16. prosince roku 1944, obrovská německá armáda šesti set tisíc mužů prudce zaútočila na americká vojska, která bránila frontovou linii ve sněhem zasypaných kopcích belgických Arden. Ofenzívou v Ardenách v prosinci r. 1944 německý Wehrmacht dokonale zaskočil a překvapil západní Spojence, kteří považovali Německo za již téměř poražené a neschopné odporu. Spojenecké zpravodajské služby ani netušily, že Němci plánují tak rozsáhlou a riskantní operaci. Dočteme se o průběhu celé ofenzívy, ale největší pozornost autor zaměřil na přípravu a akce parašutistů a německých zvláštních oddílů, které měly působit za frontovou linií, a na odvážné zpravodajské "hry" na oklamání protivníka. Fotografie, plánky.
Další poutavá kniha z pera Charlese Whitinga, nejplodnějšího britského válečného spisovatele, který jako válečný bojovník zakoušel hrůzy druhé světové války na vlastní kůži.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024