Obsah: Goya čili Trpká cesta poznání

Životopisný román o osudech, láskách a dílech jednoho z největších zjevů světového malířství Francisca Goyi, podává zároveň i velkolepý obraz Španělska na přelomu 18. a 19. stol. Kolem ústřední postavy, člověka lidsky i umělecky silného a vášnivého, hluboce prožéívajícího svá umělecká vítězství i všechny zvraty bouřlivého života, rozvíjí autor pestrý obraz Španělska v 2. polovině 18. století, monarchistického a inkvizitorského, ale již poznamenaného myšlenkami Velké francouzské revoluce. Široká galerie postav ze všech vrstev dobové společnosti vytváří představu o životě a názorech i celkové atmosféře doby. Román vyniká zevrubnou znalostí historických faktů, psychologickou drobnokresbou a velkou imaginační schopností.

Vytvořil: janajau
Upravil: ota61, janajau