Obsah: Poprava a jiné povídky

Jedenáct mistrovských povídek od autora detektivní série o proslulém 87. revíru, který před padesáti lety vstoupil do literatury detailním popisem drsných poměrů na amerických středních školách v románu Džungle před tabulí. Tato veskrze originální kolekce povídek vás zavede do městských ulic plných násilí a nebezpečí, stejně jako do nejtemnějších koutů lidské mysli. První záznam v rejstříku vypráví příběh vzpurného mladíka, který při loupežném přepadení pobodá majitele jednoho obchodu, Zbořit zeď je o násilném střetu středoškolského učitele a jeho žáků, ve Filmové hvězdě se pohybujeme na hranici mezi realitou a přeludem díky faktu, že hrdinka příběhu je k nerozeznání od Kim Novakové. Tyto povídky, stejně jako dalších osm, které jsou zde uveřejněny, demonstrují mistrovství, pro které list San Diego Union- Tribune označil McBaina jako nezpochybnitelného krále daného žánru.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Poprava a jiné povídky