Obsah: Pipi a Sókrates aneb Filosofická hostina ve vile Vilekule

Nekonvenční úvod do filosofie pro čtenáře od 14 do 100 let
Kniha, s níž bude maturita hračkou
Filosofická hostina ve vile Vilekule Nekonvenční úvod do světa filosofie - populárně psaná faktografická kniha dvou norských profesorů filosofie a antropologie předkládá úvahy o postavách knih Astrid Lindgrenové, zvláště pak o Pipi Dlouhé punčoše. Zdánlivě absurdní název má podle autorů své opodstatnění: Sókratés i Pipi měli podobný osud - v době svého života, resp. vzniku byli odsuzovány za to, že kazí mládež. Je nabíledni, že k tomuto populárně a čtivě psanému dílu autory inspiroval jejich rodák Jostein Gaarder svým románem Sofiin svět. Toulky knihami Astrid Lindgrenové jsou ale na rozdíl od něj vyloženě faktografické a nespojuje je žádný beletristický příběh, stavějí však na znalosti krásné literatury a jejím pochopení. Kniha dobře zapadá do současné čtenářské obliby literatury faktu a je napsaná chytrým, srozumitelným jazykem. Nicméně není určena pro malé čtenáře příběhů Lindgrenové, ale spíš pro gymnazisty. Ideálním uživatelem této knihy je přemýšlivý čtenář, který knihy Astrid Lindgrenové v dětství přečetl, našel v nich zálibu a s chutí se účastní dalších mentálních objevitelských cest do světa různorodých hrdinů neopakovatelné Astrid Lindgrenové.
Pro děti od 12 let.
Vytvořil: janajau