Obsah: Noc v Bombaji

Hlavním motivem románu je příběh romantické lásky, která pomůže svou čistotou a silou najít smysl života krásné, požitkářské ženě znuděné penězi, prázdným životem a přízní mužů.
V Bombaji, největším indickém přístavu, kde se mísí prvky západní a východní civilizace, se sešla skupinka dobrodruhů z celého světa, snažící se zahnat nudu v hernách, barech, na dostizích a na večírcích u bohatého a zhýralého maharádži. Odehrávají se zde jejich malá osobní dramata, osnují se pletichy, proplétají se složité vztahy, ale každý z těchto lidí marně hledá únik z kolotoče nudy a mravní prázdnoty. S těmito ztroskotanci ostře kontrastují lidé, kteří objevili smysl svého života v práci pro Indii, jejíž rozmanitou společnost a bohatou i krutou přírodu si zamilovali.
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize