Obsah: Případ Pelikán

Ve Washingtonu jsou v průběhu jedné noci zavražděni hned dva soudci Nejvyššího soudu. Mladou, atraktivní a vysoce inteligentní studentku práv Darby Shawovou případ zaujme a s nebývalou vervou se pustí do jeho objasňování. Prostuduje doklady o nepřeberném množství případů, které projednával nebo by v budoucnosti mohl projednávat Nejvyššího soudu. Sepíše zprávu, která se dostane až na místa nejvyšší, kromě jiného i do Bílého domu. Díky této své zpočátku nevinné domněnce se Darby ocitá nebezpečí života a několikrát unikne smrti jen o vlásek.

Vypravěčský um Johna Grishama vynesl jeho knihu Případ Pelikán okamžitě na jedno z předních míst žebříčku bestsellerů. Napínavý příběh Darby Shawové byl i neméně úspěšně zfilmován (v hlavní roli s Julií Robertsovou).
Vytvořil: Mady
Zdroj: anotace ke knize