Obsah: Z Čchuských písní

Kniha je prvním českým souborným vydáním básnického díla Čchü Jüana, první a zároveň nejvýraznější básnické osobnosti staré Číny z období před naším letopočtem. Jeho rozsáhlá umělecká tvorba je nejen hlubokou citovou reflexí básníkova pohnutého osudu, jeho marného úsilí o naplnění svých ideálů, ale zároveň ho představuje i jako tvůrčí osobnost neobyčejné imaginace s hlubokými znalostmi historie své země, mytologie a legend i lidové tvorby z oblastí jižní Číny. Jako velký básník a symbol čestnosti, opravdového vlastenectví a nezlomnosti ducha se stal nesmrtelnou legendou nejen v Číně, ale i v celé oblasti Dálného východu a jihovýchodní Asie, kde se dodnes každoročně 5. dne 5. měsíce podle lunárního kalendáře, ve výroční den jeho sebevraždy ve vodách řeky Mi-luo, slaví na jeho počest Svátek dračích člunů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize