Obsah: Femina - portréty českých žen

Titul je věnován ženským osobnostem českých dějin i současnosti.  Kniha obsahuje několik desítek portrétů a životopisné údaje dalších téměř sedmi set žen podle spisovatelčina vlastního výběru. Autorka popisuje nezměrné pracovní úsilí, odvahu , boje o identitu, lásky i zklamání žen, jež svou prací v nejrůznějších oborech významně přispěly k duchovnímu bohatství země.
A jako by  měla kniha naznačit, že historie je vždy tvořena právě tvůrčími jednotlivci – v tomto případě ženami – je koncipována jako kalendář, který může zároveň posloužit jako praktická  rukověť či kniha – záznamník „do kabelky“.
Rozhodně není určena jen ženám.
Ocení ji čtenáři, kteří se rádi nechají inspirovat novými otázkami a nečekanými odhaleními. Portréty jsou psány s šarmem a moudrostí a zároveň svou zvídavostí roztomile provokují: tak jak to umí právě jen spisovatelka – žena.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize