Obsah: Báječná léta pod psa

Nové vydání mimořádně úspěšné knihy nejčtenějšího českého spisovatele, za niž Michal Viewegh získal Cenu Jiřího Ortena. Román byl přeložen do několika světových jazyků a dočkal se i filmové a divadelní podoby. Knihou Báječná léta s Klausem (2002) se po deseti letech dočkal také svého volného pokračování. Román je autobiograficky laděným obrazem generace, která byla vychována a celý dosavadní život prožila v totalitním režimu. Formou smutné grotesky a s velkou dávkou ironického nadhledu líčí situaci rodiny, která se odmítla zařadit do šiku nemyslících konzumentů a po svém se snažila čelit dusivé dobové atmosféře. Se smyslem pro absurdní komiku psaný příběh rodiny bezpartijního ekonoma a právničky, kteří se po srpnu 68 odstěhovali na venkov, aby se vyhnuli následkům normalizace. Brzy zjistí, že se mýlili a že i na maloměstě se musejí uchýlit k nejrůznějším trikům, aby si mohli zachovat své přesvědčení a zároveň zajistit snesitelnou existenci. Vtipně, bez patosu a sentimentality podává autor svědectví o nedávné době a jejím dopadu na charaktery lidí.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize