Obsah: Jejich veličenstva pyramidy

Kniha předkládá čtenáři dobrodružnou přehlídku skutečných "kamenných zázraků na Nilu" a současně nejstarších monumentálních staveb na světě, před nimiž i dnešní člověk stojí v úžasu.
Už starověk pokládal pyramidy za první ze sedmi divů světa a tento přívlastek jim právem zůstal dodnes. Svojí fantastickou velikostí a geometricky střízlivou architekturou vzbuzují zvědavost a vyvolávají množství otázek. Víme, že Egypťané v době jejich stavby neznali kompas. Neznali ani kladkostroje a jeřáby, neznali dokonce ani železné nástroje... To všechno člověka fascinuje: člověka, který věřil, že Měsíc je bůh, i člověka, jenž mohl sledovat přímý televizní přenos z přistání na Měsíci. Ale nejen to; fascinující je také evokace stínů dávných lidí, kteří pyramidy stavěli, kteří je projektovali, kteří dali k jejich stavbě příkaz. A co potom sledování cest a osudů těch, kteří pro nás pyramidy objevili, kteří je prozkoumali prostředky moderní vědy, kteří odkryli jejich tajemství... Odpovědi na mnohé z podobných otázek a objasnění některých záhad najde čtenář právě v této knize, která je doplněná o chronologické tabulky, mapy, plány a rekonstrukce pyramid i barevné fotografie dnešního jejich stavu.
Vytvořil: java
Zdroj: www.arara.cz
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)