Obsah: Kastrující stín svatého Garty

Kniha přináší texty Milana Kundery věnované Franzi Kafkovi: eseje Kastrující stín svatého Garty a Překlad jedné věty a "jako doplněk a epilog" Umění věrnosti a Hranice nepravděpodobného už není střežená.
Na záložce se dočtete: Kafkologové udělali z Kafky "patrona neurotiků, zachmuřenců a neduživců, patrona sofistikovaných pozérů, preciózek a hysteriků. "
O tom nejdůležitějším mlčeli: o jeho převratném významu pro vývoj románu. "Jen díky Kafkovi jsem pochopil, že je možno psát jinak, " řekl kdysi Gabriel García Márquez Kunderovi. "Psát jinak" to znamená nebát se překročit hranici nepravděpodobného. Ne proto, abychom unikli skutečnému světu (na způsob romantiků), ale abychom ho tak postihli lépe a hlouběji.
Vytvořil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Kastrující stín svatého Garty