Obsah: Ochránce

Tim Carrier, zedník a samotář, sedí ve své oblíbené hospůdce a srká neškodné pivo. Než položí na stůl sklenici, aby si pohovořil se svým přítelem a majitelem hospůdky v jedné osobě, osud mu zamíchá karty a postaví ho na startovní čáru závodu, z něhož nelze couvnout. Na startu stojí také Linda Paquetteová, která se zdánlivě zcela bez důvodu stala terčem nájemného vraha. Otázka „proč“ visí ve vzduchu a vrah nepostrádá rychlost ani vynalézavost. Zdá se, že je pouze otázkou času, kdy svou oběť dostihne. Očekávání smrti a mučení ho příjemně popohání, možný nezdar si nepřipouští. Je silný, hbitý, vynalézavý a vraždí rád, navíc má v zádech tajemstvím opředený podpůrný tým, který materiálně zabezpečuje všechny akce. A taky dodává informace. Jenže tentokrát proti němu stojí protivník, s jakým se ještě nesetkal, protivník, který krůček po krůčku odhaluje své schopnosti a klade pasti tam, kde by je zabiják nečekal. I Tim má svůj „podpůrný“ tým, i on z hlubin svých zkušeností vytahuje jeden po druhém dávno uschované trumfy, jimiž hodlá přebít toho děsivého predátora. Čím víc se blíží možnému konci, tím víc otevírají Tim i Linda svá nitra a odhalují skrytá tajemství, která kdysi dávno zamíchala jejich životy. Když se pozvolna začíná rozplétat klubko záhad a na povrch vyplují zdánlivě nepochopitelné souvislosti, když Linda i Tim pochopí, že na pozadí celého příběhu je něco daleko děsivějšího než nenávist jednoho člověka ke druhému, dostává jejich boj o přežití širší rozměry. Dean Koontz, mistr zápletek a nečekaných zvratů, nezůstává ani tentokrát nic dlužen své pověsti a v řečišti vyprávění nenechá čtenáře vydechnout, dokud neotočí poslední stránku.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize