Obsah: Anička ve městě

Anička si zase zvyká na nové prostředí, školu, kamarádky a kupuje si vysněné křečky. Seznámí se i s mladým Adamem, který hraje krásně na klavír a je slepý. Rodiče ji nutí chodit na angličtinu, která ji baví, a do baletu, který nenávidí. Postupně najde nejbližší kamarádku Moniku i kamaráda, tím je Tarek, kluk arabského původu, který báječně hraje loutkové divadlo. Se ztřeštěnou Monikou Anička prožívá veselá i trochu nebezpečná dobrodružství, s Tarkem připravuje divadelní představení. Ale všechno není růžové, zahynuli jí narození křečci a po jedné příhodě rodiče nastolili přísný režim. Anička přemýšlí, zda existuje šestý smysl, a Adam jí ho pomůže najít. Chmurné dny se obrací v lepší, mnohé se mění a Aničce je zase dobře na světě.
Vytvořil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Anička ve městě