Obsah: Smyčka

Nový román Pavla Kohouta. Píše se rok 1948 a komunistická strana chystá sloučení se sociálními-demokraty. Do tohoto historického rámce je zasazen příběh milostného trojúhelníku, jehož vrcholy tvoří přední sociálně-demokratický politik, universitní profesor a poslanec Felix Fischer, jeho žena, významná česká herečka a mladý komunistický básník, se kterým se sblížila v době války, během svého totálního nasazení. Fischer je znám jako významný a vlivný odpůrce nadcházejícího spojení politických stran a tak se stává objektem zájmu státní bezpečnosti ovládané komunisty. Kolem osobního dramatu všech tří hrdinů se poznenáhlu začíná splétat podivná a nebezpečná síť a oni náhle zjistí, že ve hře bez pravidel, která se s nimi hraje, je v sázce život i vlastní svědomí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Smyčka