Obsah: Buddhova meditace všímavosti a vhledu

První část knihy obsahuje návod k meditaci, který proslovil sám historický Buddha: Buddhova Velká promluva o podkladech všímavosti je zde poprvé přeložen do češtiny přímo z kanonického jazyka páli. Překlad této známé promluvy Mahá Satipatthána Sutta provedl přední český znalec buddhismu Dr. Mirko Frýba. V druhé části knihy je praktický návod na meditaci napsaný ctihodným Mahási Sayadó, jenž byl nejuznávanějším meditačním mistrem dvacátého století. Meditaci všímavosti a vhledu, satipatthána-vipassaná, považují všechny školy buddhismu za základ duchovní praxe. Třetí část obsahuje další vysvětlení Buddhovy meditace všímavosti a vhledu, která se v Evropě prosadila jako část praxe Áyukusala, neboli každodenního života (áyu), dovedně zvládaného (kusala). Kniha Buddhova meditace všímavosti a vhledu je praktickým základem, který doplňují další knihy o původním Buddhově učení.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize