Obsah: Deset prezidentů

Od roku 1918 se na Pražském hradě vystřídalo v nejvyšší státní funkci deset mužů. Od Prezidenta osvoboditele T. G. Masaryka přes kontroverzní osobu Edvarda Beneše, zatracovanou protektorátní figurku Emila Háchu, prvního komunistického vůdce Klementa Gottwalda, jeho následovníky Antonína Zápotockého a Antonína Novotného, generála Ludvíka Svobodu, posledního apologeta jediné strany Gustáva Husáka a prvního demokratického prezidenta po listopadu '89, Václava Havla. Jako poslední doplnil hradní desítku Václav Klaus. Autor si všímá období dětství a mládí všech deseti státníků, sleduje jejich osudy v profesní, politické, ale i soukromé sféře, mapuje cestu k nejvyššímu postu a u některých pak i sestup zpět do ústraní. Čtivé příběhy ze zákulisí životů prvních mužů ve státě jsou doplněny černobílými fotografiemi. Součástí knihy je i časová tabulka a výběr z nejznámějších vtipů, které se o našich prezidentech vyprávěly či vyprávějí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize