Obsah: Bledej Gentleman

Nový výbor z básní, písní a blues od klasika moderní české poezie. Knihu provázejí fotografie Petera Župníka a doslov Lubomíra Dorůžky. Editor: Jakub Sedláček

Antologie obsahuje výbor z veršů a písňových textů významného českého básníka, které jsou inspirovány hudbou, především jazzovými a bluesovými motivy. Editor zařadil do svazku Kainarovy práce z celého tvůrčího období a shromážděné texty rozčlenil do tří oddílů. V prvním nalezneme básně, předznamenávající Kainarovu spřízněnost s jazzovou a bluesovou tvorbou, druhá část přináší jeho osobité přetlumočení dobových hitů a šlágrů a texty, které v několika případech inspirovaly vznik šansonů. Závěrečný oddíl pak přináší výběr veršů, jež svou náladou a atmosférou odpovídají uvedeným hudebním žánrům.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize