Obsah: Tráva zpívá

DORIS LESSINGOVÁ - DRŽITELKA NOBELOVY CENY ZA LITERATURU 2007    své mládí  prožila v jižní Africe. Tyto zážitky se odráží v řadě jejích knih, včetně její románové prvotiny Tráva zpívá z roku 1950, v níž líčí osudy rodiny bílých farmářů a jejich černošského sluhy v Jižní Rhodesii, dnešním Zimbabwe.
Tato kniha vyšla rok poté, co natrvalo přesídlila do Británie.

Mary Turnerová se vdá za chudého farmáře v jihoafrické Rhodesii a tím pro ni začne tvrdý, obtížný život v pustině, kde se její manžel s černošskými dělníky bezúspěšně snaží něco vypěstovat pod žhnoucím sluncem na polích vyrvaných buši. Jednoho dne však byla Mary nalezená mrtvá na verandě svého domu. Černošský sluha se ani nesnažil utéct a k vraždě se ihned přiznal. Co ho přimělo zabít ženu svého chlebodárce?
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize + lidovky.cz
Dnes je 28.03.2024
Den 83. výročí úmrtí Woolfová Virginia