Obsah: Duch děvky II.

Druhý díl velmi úspěšného románu. Zaujal vás příběh Harryho Hubbarda? Nyní vám přinášíme jeho dlouho očekávané pokračování. V prvním díle se Harry seznámil s Hughem Montaguem - Děvkou - vlivným a velmi schopným členem CIA, pracoval v Berlíně a jižní Americe. Zamiloval se do Děvkovy manželky Kittredge, se kterou udržoval tajnou korespondenci. Na konci prvního dílu pak Harry Hubbard přislíbí účast v přísně tajné operaci, které má velet jeho šéf z Uruguaye Howard Hunt. O jakou operaci jde a jaké další nástrahy na mladého agenta čekají, se právě teď můžete dozvědět z druhého dílu, opět mistrně přeloženého Robertem Křesťanem. Norman Mailer proplétá skutečnost a fikci, skutečné postavy a události s fiktivními postavami a událostmi takovým způsobem, že mezi jedním a druhým nenalézáme sebemenší stopu po neorganickém švu. Román se od běžné špionážní literatury liší naprostou absencí obvyklých žánrových rekvizit, staví se jako nepřikrášlené a upřímné memoáry a profesní bilancování svého vypravěče, řadového člena Firmy, který s rukopisem (překopírovaným na mikrofilm) v bezvýchodné osobní a profesionální situaci prchá do Sovětského svazu.
Zdroj: Anotace z knihy Duch děvky II.
Dnes je 20.04.2024
Před 94 lety se narodil(a) Jay Anthony