Obsah: Cesta k Duně

Spoluatoři:  Herbert Frank,   Anderson Kevin J. , Herbert Brian

Duna Franka Herberta je všeobecně považována za jakýsi sci-fi protějšek Tolkienova Pána prstenů. Podobně je Cesta k Duně doprovodným dílem srovnatelným s populárním Silmarillionem, osvětluje vznik a zajímavý vývoj jednoho z nejprodávanějších románů sci-fi literatury všech dob. V tomto fascinujícím svazku si miliony fanoušků Duny z celého světa mohou přečíst nepublikované kapitoly a scény z Duny a ze Spasitele Duny. Dále Cesta k Duně obsahuje část původní korespondence mezi Frankem Herbertem a proslulým vydavatelem W. Campbellem jr. , a také další dopisy ilustrující Herbertův roky trvající boj o vydání jeho průkopnického díla, a článek \"Zastavili pohyblivé písky\", Herbertovu původní inspiraci k Duně.
 V knize jsou též představeny nově objevené písemnosti a rukopisy Franka Herberta včetně románu Planeta koření Briana Herberta a Kevina J. Andersona, vzniklého na základě podrobného náčrtu zanechaného Frankem Herbertem. Cesta k Duně je studnicí esejů, článků a fantazie, která nemůže chybět v knihovničce žádného čtenáře Duny.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize