Obsah: Lev Makedonský

První kniha série Lev Makedonský. Stará věštkyně Tamis stále věští všechny možné budoucnosti. V každé z nich ohrožují Řecko síly temna. Do světa se chystá vtrhnout strašlivé zlo. Země má jedinou naději: neurozeného sparťanského chlapce Parmeniona. Zamis se rozhodla zajistit, aby se z Parmeniona stal nejlepší válečník na světě - bez ohledu na to, jakou cenu bude muset zaplatit. Parmenion vyrůstal ve Spartě a každý den musel bojovat o holý život. O neviditelných dimenzích magie a tajemna, utvářející jeho osud, neměl nejmenší tušení. Díky svému nadání pro vedení války si ve Spartě vysloužil titul stratégos. Pro Théby se stal hrdinou. A osud ho nakonec zavál do služeb Filipa Makedonského. Jak Tamis předpověděla, Parmenionův osud byl spojen s temným bohem, s Filipem a ještě nenarozeným Alexandrem. Budoucnost je dostihla příliš brzy. Parmenion byl připraven porazit zlo - nebo otevřít bránu, kudy by mohl temný bůh znovu vstoupit do světa lidí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize