Obsah: Predátor

Čtrnáctá kniha série Kay Scarpettová.
V dalším ze svých vzrušujících příběhů tentokrát soudní patoložka Kay Scarpettová spolupracuje s Národní forenzní akademií na Floridě. Rozplétá nejpodivnější případ, jaký kdy zažila, setkává se nejen s velmi neobvyklými fyzickými důkazy, ale také se znepokojivými náznaky, které ukazují, že přímo uvnitř Akademie působí vychytralý a zákeřný sabotér. Společně se svým týmem Scarpettová postupně odhaluje souvislosti mezi několika hrůznými zločiny a pravděpodobnými pachateli. Na Floridě vyšetřuje záhadné zmizení čtyř osob, které kdosi unesl z jejich poklidného domova. Vzápětí její kolega Marino nedaleko objeví brutálně zavražděnou stařenu. Zatímco uvězněný psychopat - a současně pokusný subjekt v rámci speciální výzkumné studie nazvané Predátor - Scarpettovou provokuje doznáními, která můžou být smyšlená, ale také pravdivá, počet úchylných vrahů pobíhajících na svobodě jako by neustále narůstal. Jde o náhodu, nebo jsou jednotlivé události vzájemně propojené? A dokáže moderní výzkum lidského mozku prozradit něco o metodách stále unikajícího psychopata?
Zdroj: Anotace z knihy Predátor
Dnes je 29.03.2024