Obsah: Soví zpěv

Místo a čas děje: Brémy 2046, povodeň. Vyprávění hlavního hrdiny, 17letého studenta Arnima, se odvíjí před očima čtenářů formou jeho záznamů o sobě, vzpomínek na dědečka a babičku, postřehů o jeho blízkých, o spolužácích, o otravném personálním počítačovém poradci atd. jako právě promítaný film. Citlivý Arnim žije v neúplné rodině jen s mámou a se sestrou Gézou, jako každý 17letý kluk touží po lásce, ale ne jen po té fyzické, mluví o ní se spolužáky, sleduje optimistické zprávy o rozběsněném vodním živlu, který prý mají příslušné orgány dokonale pod kontrolou, všímá si, jak na deštivé přívaly reagují lidé kolem a pozoruje rozbouřenou řeku. Rozumem i citem zaznamenává plíživě narůstající napětí plné nečekaných, dramatických momentů. Povodeň vyvrcholí protržením hráze... Co všechno s sebou velká voda odnese? Dynamický, netradičně vystavěný příběh o moderním přetechnizovaném světě bezděčně burcuje čtenáře k zamyšlení, jak by se zachoval třeba on sám v takové mezní situaci, jakou zažil Arnim.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize