Obsah: Myši patří do nebe

... ale jenom na skok
Když myška Šupito prchá před hladovým lišákem Bělobřichem, nedívá se napravo ani nalevo. Jaký div, že zakopne o pivní zátku, zaplete se do vyčnívajícího kořenu a pak už jen padá a padá. Pádem z vysoké skály však příběhy malé myšky nekončí, ale naopak začínají. Tak jako každá správná myš dostane se i Šupito do zvířecího nebe a tam ji čeká tolik houpaček, kolotočů, skluzavek a jiných atrakcí, že neví, kterou si dřív vybrat. Že se v její blízkosti nakonec ocitne i Bělobřich sice zezačátku vypadá jako katastrofa, brzy se ale ukáže, že v nebi je opravdu všechno jinak a i z dřívějších úhlavních nepřátel se mohou stát ti nejlepší kamarádi. Pobyt uprostřed houpaček a radovánek však není nekonečný. Jednoho dne se Šupito musí rozhodnout, co dál.
Kniha získala cenu  Magnesia Litera 2007 a cenu Zlatá stuha 2006
Vytvořil: janajau