Obsah: Lichožrouti

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. V téhle knize se dozvíte všechno, co  jste chtěli o lichožroutech vědět, ale báli jste se zeptat. Dost možná s dozvíte něco, co jste raději ani vědět nechtěli. Třeba to, že i s vámi nějaký ten lichožrout bydlí! Ano, v každé domácnosti se nějaká lichožroutí rodinka najde.
Lichožroutů žije na světě zhruba tolik, co lidí, ale jen dvěma vyvoleným se dali spatřit: starému profesorovi René Kadeřábkovi a mladému starému mládenci Egonu Vavřincovi.
Díky jim do tajemného světa ponožkožroutů pronikla autorská dvojice Pavel Šrut - Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem  jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka, který by zvláště děti neměly číst před spaním.
Nedovolí jim totiž strachy (nebo smíchy) usnout.

Vytvořil: janajau
Upravil: novyjan, janajau