Obsah: Bakterie

Co kdyby někdo vytvořil účinný lék na bakterii, která existuje pouze v laboratorních podmínkách? Jak daleko by byl šílený vědec ochoten zajít, aby jím vynalezená antibiotika mohla slavit úspěch i mimo laboratoř? Byl by ochoten pro svůj cíl obětovat i lidské životy?Mezi narkomany v několika velkých městech se začala šířit smrtící infekční choroba. Způsobuje ji zdánlivě běžná streptokoková bakterie, která však odolává všem známým antibiotikám. Pacienti trpí celou škálou potíží: od prosté bolesti v krku přes potíže s příjmem potravy až po rozpad tělesných tkání. Lékaři jsou bezradní, protože každá léčba selhává, a navíce se infekce začala šířit i v nemocnicích.I doktor Graham Kilburn bezmocně přihlíží k tomu, jak jeho dva mladí pacienti podléhají neznámé chorobě. Epidemioložka Lina Lopezová znepokojeně zjišťuje, že se v drogové komunitě lavinovitě šíří nejhorší forma nemoci. Ve stejné době detektiva Cohena přivádí vyšetřování vraždy až k dealerovi drog, který zřejmě nákazu vědomě šíří mezi svými zákazníky. Tři lidé, kteří se doposud neznali, budou muset spojit své síly, aby odkryli a zastavili smrtící plány stvořitele superodolné bakterie. Jejich protivník se ovšem nehodlá jen tak vzdát...
Zdroj: Anotace z knihy Bakterie
Dnes je 18.04.2024