Obsah: Výpravy Ra

Expedice RA
Thor Heyerdahl studoval kultury, které po generace zpracovávají papyrus anebo tak v činily v minulosti. Procestoval Peru, Čad i Egypt. Nakonec se rozhodl. V majestátním prostředí egyptských pyramid, kde také jeho teorie o rákosových zaoceánských plavidlech měla své těžiště, začal v roce 1969 se stavbou papyrové lodi, kterou nazval po Bohu slunce RA.

Norský cestovatel, který se proslavil plavbou na balzovém voru Kon-Tiki, vypráví o cestě z afrického Sáfí na Barbados. Tuto plavbu podnikl se šestičlennou mezinárodní posádkou na papyrové lodi, postavené podle staroegyptských reliéfů a nazvané podle boha slunce Ra. První pokus v r. 1969 byl neúspěšný, svého cíle dosáhla posádka až při další plavbě na člunu Ra II. Autor líčí nejen dobrodružnou cestu obou lodí přes Atlantik, ale i jejich stavbu a přípravyk vyplutí.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.severskelisty.cz