Obsah: Kterak psáti a řečniti

Milý, vážený a blízký pane Hurníku, zde je dobrým zvykem uvádět, že jste se narodil v Ostravě roku 1922 a že nenecháte na pokoji žádnou můzu. Které se dotknete, podlehne. A následuje výčet objektů a plodů té podivuhodné lásky.
Také jsme chtěli uvést Vaši biografii a bibliografii, a to kompletní, ale kniha s takovou záložkou by musela být formátu A3, tedy něco, jako atlas světa. Pak by se vešla i Vaše podobenka. (A jak by se hodila - v zadumání nad dílem! )
Pane Hurníku, zůstáváme Vám v tomto směru dlužni, ale jen proto, že kniha našeho formátu nepobere autora Vašeho formátu, a také s vědomím, že si obraz Váš i Vašeho díla nosí lidé v srdci. Ostatně, ten dluh není tak špatný. Máme dobrý důvod přičinit se o vydání další knížky.
Typografická dílna N. H.
Praha 17. listopadu 1996