Obsah: Mrtvola nutná

Lord Peter Wimsey pomáhá své přítelkyni rozšifrovat problém mrtvoly, kterou z nějakého důvodu mělo skrýt moře.
Hned na prvních stránkách objeví Harriet Vaneová, spisovatelka detektivek a přítelkyně lorda Petra, během své vycházky po mořském pobřeží mrtvolu. Takže je více než přirozené, že po ohlášení policii se dá do vlastního, soukromého paralelního pátrání, s nímž jí lord Petr vydatně pomáhá. Byla to vražda nebo sebevražda? Obojí je možné. Rozbíhá se tak příjemný společenský román okořeněný detektivní záhadou a lehce ironickým humorem, jak je pro autorku typické. Klasická dobrá detektivka, v níž hraje nemalou roli prostředí ne zcela staré, ale ještě "dobré Anglie" a v níž autorka poskytuje čtenáři od počátku příběhu veškeré indicie, aby mohl případ vyřešit spolu s hrdiny, pokud bude dostatečně všímavý.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz