Obsah: Nic se nestane náhodou

Uprostřed šedesátých let se autor rozhodl vrátit se v čase o čtyřicet let zpátky a na chvíli napodobit život potulných pilotů z dob po 1. světové válce.
Se dvěma přáteli cestoval dvěma starými letadly americkým vnitrozemím, v malých neznámých městech předváděl lidem leteckou akrobacii a vyhlídkové lety a sobě i jim dával zakoušet pocit svobody a čiré radosti z létání, nesvázaného ani časem, ani dobou, ani plány. Autor věnoval létání celý život, o létání je i řada dalších jeho knih. Zde zprostředkovává čtenáři pocity, které člověk ve výšce, při možnosti pohybovat se v trojrozměrném prostoru, může zakoušet. Přestože je text tentokrát vcelku myšlenkově nekomplikovaným líčením příběhů z cest, chce autor čtenářům poetickým způsobem předat i svou víru, že člověk není a nezůstane sám, radost z lidského společenství a přesvědčení, že člověk se má vždy snažit uskutečnit své sny.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61