Obsah: Mezi proudy

Mezi proudy: Tři historické obrazy

První část trilogie zobrazuje dva tábory, které se v husitsví utkaly - dvůr krále Václava IV. s jeho zemanskými rádci a dvůr arcibiskupský.
Hlavním námětem je narůstající rozpor mezi králem Václavem IV. a arcibiskupem Janem z Jenštejna.
Druhý díl zachycuje stupňující nepřátelství obou stran. K arcibiskupovi se přidala vysoká šlechta, vedená Rožmberky. Nenávist vedla k pokusu otrávení krále, k čemuž použili dvorního kouzelníka Zita. Je zde zachycen i obraz židovského pogromu r. 1389.
Závěrečný díl zachycuje prameny, z nichž vyrostlo husitské hnutí.
Intriky panské kliky vrcholí. Václav IV. byl dvakrát zajat a vězněn. Události, které vedly k počeštění pražské university dekretem kutnohorským. Na pozadí se odehrává (v této trilogii) příběh královského mana ohnivce Šípa a jeho rodiny.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu