Obsah: Koktejlový věk

Humoristický román o svérázném lordu Ickenhamovi, který nejen z dlouhé chvíle, povzbudí svým víceméně pubertálním činem svého přítele, ctihodného právníka sira Bastablea k sepsání knihy.
Jak čas ukáže, nápad to byl více než dobrý. Sir Bastable je nejprve trochu na rozpacích, teprve ve chvíli, kdy jeho dílo dojde naprostého odsouzení u jednoho z biskupů, a všichni bohabojní věřící nelení, a knihu si okamžitě zakoupí, aby se sami přesvědčili o všech vylíčených nepřístojnostech, je sir Bastable přesvědčen o svém literárním talentu. Jenomže uznání se mu zrovna moc nehodí. Chce totiž vstoupit do politiky, což by pro právníka jeho formátu neměl být žádný problém, ale pro někoho, kdo sepsal Koktejlový věk, to už může být diskutabilní...
Další z románů rytíře anglické literatury, jehož dílo je symbolem staré dobré Anglie a zašlých časů.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz