Obsah: Pražský případ doktora Maye

Autor této knížky Jaroslav Moravec pracoval postupem let jako redaktor, nakladatel, později se stal účetním a konečně sám psal. Do světa dobrodružství jej už v dětství přilákala tvorba německého spisovatele Karla Maye. Jeho Vinetoua si poprvé přečetl jako školáček... Když se asi dvanáct let poté stal redaktorem nakladatelství J. R. Vilímka, našel v tamním archivu sadu dopisů, psaných na přelomu devatenáctého století. Některé podepsal pan šéf Vilímek, jiné samotný tvůrce Vinetoua a Old Shatterhanda - Karel May! Mladý redaktor to považoval za senzaci! Neodolal a příběh zpracoval, aniž by ovšem uvažovalo jeho zveřejnění v době Vilímkova života. Zhruba v roce 1970 se autor k "Případu" vrátil. Karel May zemřel před šedesáti lety a také po J. R. Vilímkovi a jeho firmě se dávno slehla zem. Autorovi bylo jasné, že má v ruce historický dokument, s téměř detektivními prvky. Na vydání však tehdy nebylo pomyšlení. Nyní uplynulo od Pražského případu doktora Maye zhruba století. Není to dost dlouhá doba, aby se stal součástí historie? Vždyť dějiny nemohou být jen popisem bitev, výbojů a vražd...
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Pražský případ doktora Maye