Obsah: Tma 2.0

Druhá verze románu Tma rozvíjí téma celosvětového dlouhodobého výpadku elektrické energie a jeho tragického dopadu na společnost.
Začátek románu je stejný, jako jeho první verze. V dubnu r. 1998 nastává "elektrická smrt" a rozvrat společnosti, kterou ovládnou kriminální živly a podsvětí. Hlavní hrdina, mladý muž s velkou vnitřní silou a odhodláním čelit extrémním podmínkám, se ujímá postiženého děvčátka a při hledání své dívky se dostává do České Lípy, kde se stává velitelem města. Jeho úsilí o vytvoření lidských podmínek ve zdivočelé společnosti sledujeme téměř deset let. Během této doby se ocitá na vrcholu i v nejhorším ponížení, aby v závěru knihy přece jen zazářila jiskra naděje, i když velmi pochybná. Druhá verze námětu je daleko temnější a beznadějnější, autor se zřejmě naučil nevěřit optimistickým vyhlídkám do budoucnosti.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz