Obsah: Bajky Barda Beedleho

Knihu Bajky Barda Beedleho dostala Hermiona od Brumbála (v jeho závěti). Kniha měla Harryho, Rona a Hermionu odkázat na znamení Relikvií smrti. Bajky Barda Beedleho jsou klasické staré kouzelnické pohádky např. Králíček Šmudlíček a jeho užvaněný košťál nebo Ferdinandova fantastická fontána nebo Čaroděj a skákající hrnec. Ovšem někteří kouzelníci obzvlášť Brutus Malfoy požadovali vyřazení knihy z Bradavické knihovny.
Kniha vyšla i pro mudlovské děti v roce 2008 a již se prodalo přes 2 miliony výtisků. V knize najdeme nejen Příběh tří bratří, ale také bajky jako je Čaroděj a skákající hrnec, Mágovo chlupaté srdce, Fontána příznivé sudby, Králice Alice a chechtavý pařez. Kniha je doplněná poznámkami Albuse Brumbála, který nám uvádí dodatečné informace o dějinách světa Harryho Pottera. Český překlad má na svědomí Pavel Medek.
Vytvořil: ota61
Zdroj: Wikipedie - otevřená encyklopedie