Obsah: Modrá jiřina

První kniha trilogie V zahradě.

Ovdovělá Stella se krátce po manželově smrti rozhodla opustit spolu s dvěma malými syny místa, kde na ni doléhají smutné vzpomínky. Mladá žena se vrací do rodného Memphisu. Získá práci ve velkém a uznávaném zahradnictví. Jeho majitelka Roz Harperová jí nabídne ubytování ve svém nádherném rodinném sídle a Stella to vděčně přijme navzdory podivným pověstem, které se šíří jak o samotné Roz, tak o jejím domě. Po čase se zdá, že by v novém působišti mohla Stellu potkat i láska. Loganu Kitridgeovi, jednomu ze spolupracovníků, není mladá vdova rozhodně lhostejná a jejich vzájemné škádlení a špičkování ji pomalu vrací k radostem života. Všechno však není jen růžové, kdosi neznámý v pozadí jako by se pokoušel rodící se romanci zmařit.
Kromě Stelly se do Rozina domu uchýlila ještě těhotná dvaadvacetiletá Halley, ta se netají přáním vychovat své dítě sama. Mezi trojicí žen vzniklo silné přátelské pouto, umocněné navíc společným pátráním po záhadné bytosti, která se ve vile z neznámých důvodů zjevuje v podobě půvabné smutné blondýnky zvané Harperova nevěsta. Bude mít Stella na všechno dost sil? Kromě nástrah a tajuplného zjevení řeší totiž ještě jednu znepokojivou záhadu - tajemství vzácné modré jiřiny, která se jí noc co noc noří ze snů.
Vytvořil: EvikD
Zdroj: anotace ke knize