Obsah: Krize

Romány Robina Cooka se pravidelně zabývají některým z kontroverzních a eticky problematických lékařských témat. Ani Krize není v tomto směru výjimkou, a to navzdory tomu, že se děj knihy až na drobné scény neodehrává v prostředí nemocnic či lékařských pracovišť, ale jeho podstatná část je soustředěna do soudní síně, kde probíhá proces o zanedbání zdravotní péče. Doktor Craig Bowman je v něm obžalován, že nedokázal zabránit smrti své pacientky Patience Stanhopeové; spíše než proti němu je však proces veden proti způsobu, jakým vykonává své povolání, totiž proti tzv. nadstandardní lékařské péči, do níž jsou přijímáni jen pacienti ochotní či schopní si za ni připlatit. Průběh soudního sporu i osud rodiny Bowmanových zásadně ovlivní Bowmanův švagr, doktor Jack Stapleton, soudní lékař a oblíbený hrdina Cookových románů. Ten se - vzdor časové tísni - rozhodne provést pitvu zemřelé Patience Stanhopeové a nevědomky tak spustí řetězec událostí a postupných odhalení se značně překvapivým a silně znepokojujícím rozuzlením.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Krize