Obsah: Peklo v ráji

Reálná i fantastická dobrodružství 16 letého chlapce na moři a ostrovech východně od Austrálie.
Děj se odehrává v 30. letech našeho století a obsahově se rozpadá na tři příběhy: jeden realistický a dva fantastické. V prvním se osiřelý chlapec vydává za dobrodružstvím nejprve jako slepý pasažér, pak jako pomocník topiče parníku. Když se loď potopí, uplave záchraným člunům a prožívá svůj robinzonský příběh na blízském ostrově. Ukáže se však, že ostrov je obydlen lidojedy a potomky Gótů a trestanců. Tím začíná druhý příběh, v němž je rovněž ohrožen život chlapce, který se bezděky stává nejmocnější osobou Gótů. V třetím příběhu, když unikl smrti, dostává se hrdina na jiný ostrov, jemuž vládne násilník a vynálezce, majitel ničivého stroje-letadla, jež se může změnit v ponorku.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61