Obsah: Generál přichází z džungle

Román navazuje volně na "Vzpouru pověšenců" a je založena na skutečných historických událostech v Mexiku v r. 1910, kdy vypukla buržoazně demokratická revoluce.
Závěrečná část románového cyklu, navazující bezprostředně na román Vzpoura pověšenců, je založen na skutečných historických událostech v Mexiku v roce 1910, kdy zde vypukla buržoazně demokratická revoluce. Autor vypráví velice barvitě o vojsku indiánských dělníků, kteří v džungli těží mahagonové dřevo a žijí zde za nelidských podmínek, připomínajících otrokářství. Do čela těchto vzbouřených oddílů se postaví jeden z nich, Indián, kterému se podaří porazit pravidlené vládní vojsko a opanovat celou velikou oblast mexických pralesů. Román, třebaže místy značně drastický, je oslavou lidské volnosti a spravedlnosti pro všechny.
Vytvořil: ota61
Upravil: ota61