Obsah: Světlo dne

Komorní psychologické drama o příčinách jedné zdánlivě banální vraždy ze žárlivosti očima soukromého detektiva.
Soukromý detektiv vzpomíná na podrobnosti případu, který řešil před dvěma roky. Podváděná manželka chtěla zjistit, jestli vztah jejího muže s mladou cizinkou skutečně skončil. Kromě vztahu však nakonec skončil i jeden život a detektivova klientka je odsouzena za vraždu. Proč? Co se vlastně stalo? Do krátkého časového úseku jednoho dne zhutnil autor nejen detaily dva roky starého případu, ale také mnoho z minulosti jednajících postav a z doby, která následovala. Postava detektiva jako svědka, ale i aktivního účastníka zde funguje místo objektivního vypravěče. I detektiv, stejně jako vypravěč, si může všímat drobných detailů, vciťovat se do objektů sledování, být maximálně vnímavý vůči jejich chování i motivům - a zde navíc i citově zaujatý. Tím se ze zápletky víceméně detektivní stává poutavý, vytříbený psychologický román.

Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz