Obsah: Větvička jívy

Výbor z veršů jednoho z nejvýznamnějších českých básníků dvacátého století, doplněný ilustracemi Oty Janečka.
Hlavním podkladem pro tuto antologii, která obsahuje třiadvacet Seifertových básní a osmadvacet Janečkových grafických reprodukcí, se stalo několik bibliofilských listů, které byly vydávány v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století Klubem přátel umění ve Zlíně. Adekvátně ke kresbám Oty Janečka, které znázorňují portréty krásných dívek, jsou do této půvabné knížky s koženkovou vazbou zařazeny i Seifertovy verše. Jejich hlavním tématem jsou především nostalgická zamyšlení nad uplynulým časem, stesk po době, v níž "mladí lidé se tenkrát líbali / nejen v pozadí tmavých lóží, / ale i v poslední řadě sedadel. " Zároveň se do jednotlivých strof promítají i básníkovy úvahy o ženě, která je v jeho poezii neustále přítomná v nejrozmanitějších podobách a proměnách, v tomto výboru především jako milující a milovaná bytost.

Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz