Obsah: Jantarový dalekohled

Závěrečná kniha trilogie Jeho šerá hmota.
Jantarové kukátko je dalekohled křížený s drobnohledem, lze jím vidět i ty nejvzdálenější a nejmenší částečky vesmíru - jakési esence, které jsou živé a ovlivňují náš i všechny jiné, našemu podobné světy. Lyra s Willem se díky kukátku dozvědí spoustu důležitých věcí, ale to nestačí - pro ty ze všeho nejdůležitější informace se musejí vypravit do říše mrtvých, odkud se ještě nikdy nikdo živý nevrátil, a dokonce poznat svou vlastí smrt, pozdravit ji a potřást si s ní rukou. Ukáže se ale, že osud vesmíru není jen v pazourách Vrahounů, ale že nad nimi stojí ještě někdo, ukrutný a zlý anděl, který by nejraději všechno zničil, všechny světy i lidi i děti, protože pak by byl - podle něho - ve vesmíru pořádek. Na zničení tohoto anděla už síly dětí nestačí, a proto se k nim konečně přidají i Lyřiny rozhádaní rodiče, aby té otravné nadbytosti ukázali, zač je toho lidský loket.
Třetí, závěrečná část fantasy trilogie Jeho temné esence byla odměněna jako vůbec první dětská kniha v historii prestižní cenou Whitbread Prize za literaturu.
Vytvořil: Temnarka
Zdroj: www.daemon.cz
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)