Obsah: Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie

Sasko v roce 1765Na hradě Albrechtsburgu sní desetiletý Samuel, syn malíře porcelánu Hahnemanna, o tom, že se jednou stane slavným lékařem. A protože několikrát poslouží jako poslíček královské metrese, skutečně se mu podaří získat peníze na docházku do knížecí školy. Z ní potom odjíždí studovat medicínu do Lipska. Samuela odjakživa zajímaly temné stránky lékařství. Od italského alchymisty se dozvídá, že jeden ze spisů slavného lékaře Paracelsa, v němž uvažuje o kořenech všech nemocí a věčném životě, se považuje za ztracený. Písemnost je údajně ukrytá právě v Míšni a tajné společenství, jež nese název Gorgonský řád, podniká všechno pro to, aby se jí zmocnilo. Hahnemann, zklamaný úzkoprsými profesory v Lipsku, hledá cestu ke kruhům mystiků. Ale už jeho první setkání s nimi je fiasko. Je odhalen jako tajný účastník rituálu a prchá přes Vídeň do Sedmihradska, aby tam pracoval jako fysicus. Když posléze onemocní malárií, učiní objev, který mu zachrání život, ale na druhé straně se stává úhlavním nepřítelem Gorgonského řádu, jenž se ho snaží zneškodnit...
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie
Dnes je 19.04.2024
Den 22. výročí úmrtí Rose Reginald